Covid 19 Önlemleri - Denizatı Holiday Village, Gümüldür, İzmir

Keşfedin / Covid 19 Önlemleri

Değerli Misafirlerimiz,

Öngörülemeyen Covid-19 sebebi ile bir çoğumuz seyahat planlarımızı ve toplantı, eğitim ve özel davet planlarımızı bir süre ertelemek zorunda kaldık. 

Çok yakın zamanda hayatımıza kaldığımız yerden devam ederek güzel anılar biriktirmeye devam edeceğiz.

Bildiğiniz üzere, en son açıklanan normalleşme takvimi uyarınca, Oteller ve Konaklama tesislerinin açılmasına izin verildi.

Denizatı Tatil Köyü ailesi olarak, biz de bu doğrultuda hazırlıklarımızı tamamlayıp 2021 yaz sezonunda yeniden sizlerle buluşmayı planlıyoruz.

Bu süreçte otelimizde sağlıklı bir konaklama, restoran ve toplantı hizmeti sağlamak için Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından açıklanan 12.05.2020 tarihli “ Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci “ genelgesindeki şartları ve hijyen kurallarını uygulamak üzere gerekli önlemleri alacağımızı taahüd ederiz..

Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili tesisimizin bazı avantajlarını ve aldığımız ek tedbirleri sizlerle paylaşmak istiyoruz..

- Sosyal mesafe kuralları açısından en şanlı tesislerden biriyiz. 60.000 m2’lik  bir çam ormanı içerisinde 70 oda ile maksimum 140 -160 kişiyi misafir ediyoruz. Bu oran da,  kişibaşı 400 m2 ile sosyal mesafe kurallarında büyük avantaj sağlıyor.

- Tek katlı, doğa içerisindeki konumumuz , bol açık alan sınırlı kapalı mekan , kapalı koridor ve asansör kullanmadan tüm mekanlara ulaşabilme imkanı ile hijyen koşullları ve temiz hava konusunda avantajlıyız.

- Geniş bahçemiz ve plajımız ile havuz ve deniz kullanımı için sosyal mesafe kriterlerini rahatlıkla yerine getirebiliyoruz..

- Resepsiyon ve restoran girişlerimizde, lavabolarımızda tıbbi dezenfektanlar misafirlerimizin kullanımına sunuyoruz. 

- Sıkça dokunulan tüm yüzeylerin dezenfektanlarla silinme sayısı ve anti-bakteriyel el dezenfektanlarının kullanımı arttırıyoruz.

- Yemek servisimiz, 3 öğün olarak açık büfe şeklinde devam edecek. Ancak, büfe ile misafirlerimiz arasına koruyucu cam bir bölme yerleştiryoruz. Servis personelimiz eldivenli ve maskeli bir şekilde büfede tercih ettiğiniz yiyeceklerinizi sizin için tabaklayarak size servis edecek. Her zamanki gibi bol çeşit ve klasik lezzetlerimiz büfemizde sizi bekliyor olacak.

- Odalarımız, ULV yöntemiyle dezenfekte edilecektir. 

“Soğuk Sisleme” adıyla da bilinen ULV’de amaç, ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. 

Ortam havasında bulunan bakterilere ve virüslere karşı, tavandan yere kadar olan kısımların dezenfeksiyonunda Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) dezenfeksiyon cihaz uygulaması denemelerinde en başarılı cihazın ULV cihazı olduğu kabul ve tavsiye edilmiştir. ULV cihazı solüsyonu 9 ile 49 micron arasındaki boyutlarda parçalayarak ve havada 4-8 saat askıda bırakarak tavandan yere kadar bütün alanı dezenfekte edebilmektedir. 

ULV cihazı ile  T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış hidrojen peroksit bazlı dezenfektan ürününü  kullanıyoruz.

- Çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünlerimiz 60-90 derecede deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanmaktadır.

- Tüm çalışanlarımıza koronavirüs (Covid-19) ile ilgili eğitimler verilmiş, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır, ulaşımlarının toplu taşıma araçlarıyla olmaması sağlanmıştır.

En önemli önceliğimiz her zaman olduğu gibi konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak ve sağlığını korumaktır.  4 yıldız standartları gereği, normal bir turizm sezonunda dahi hijyen kuralları en önemli önceliğimizdir.  

Bu yeni arttırılmış tedbirler ile birlikte, güvenli , sağlıklı ve keyifli  bir konaklama deneyimi  için sizleri Denizatı’na bekliyoruz.