ORGANİZASYON / SURVİVAL

Doğada Hayatta Kalma Eğitimi

Bizler doğanın bir parçasıyken, doğada yaşamasını unuttuk. Hayati tehlike arz eden doğal afetleri yaşamıyoruz ancak televizyonda üzülerek izliyoruz.

Survival programlarında, doğa koşulları içerisinde ve alışılagelmiş materyallerin olmadığı durumlarda, ateş yakma, farklı korunak yapma teknikleri, kesici alet bileme, navigasyon, su kullanma teknikleri, zorunlu uzun yürüyüşler, alternatif yemek yapma yöntemlerinin öğretildiği temel hayatta kalma teknikleri öğretilecektir. Program ayrıca, kesici aletlerin güvenli kullanımı, doğadaki hijyen faktörler ve doğa kuralları konusunda kısa aktarım ve bilgilendirmeleri de kapsamaktadır.

Katılımcılarılardan, hem bireysel özellikleri hem de takımın üyeleri olarak verilen sorumluluk ve görevleri sahiplenme ve ulaşılmak istenen hedeflere varış şekillerine göre eğitim boyunca performanslarını sergilemeleri beklenir. Hedef, takım olarak başarıyı görselleştirmektir.

Konfor alanı dışında gerçekleştirilecek çalışma, “yaşayarak öğrenme” prensibi ile kurgulanmıştır. “Yaşayarak Öğrenme” yaklaşımı ile ortamları ve bu ortamların getirebileceği farklı özellikleri denemeleri sağlanmıştır.

Orienteering Oyunu;

Koşarak ve yürüyerek doğada yön bulma ve hedefe varma oyunu.

Katılımcı sayısına göre 2-3-4 veya 5'erli bölünen grupların eline tesisin haritası verilir. İlk hedeflerini bulmaları için düşünerek bulabilecekleri bir soru verilir. İlk hedefe ulaştıklarında yeni bir soru ve yeni bir hedef onları beklemektedir. Tüm soruları çözen ve son hedefe ilk ulaşan grup birinci olur.

Takım çalışması, mantık yürütme ve yön bulma becerileri kullanılarak hedefe varmayı amaçlayan eğitici ve eğlenceli bir oyundur.

Eğitimlerimiz Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi, konusunda uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Eğitimler tesisimiz bahçesinde, doğal ortamda verilmektedir. Eğitimler herhangi fiziksel risk taşımamaktadır. Acil durumlarda tıp merkezi 3 dakika mesafededir.

İdeal program, 1 gece konaklamalıdır. Ancak talep halinde 1 günlük, gece konaklamasız program da uygulanmaktadır.

Doğaya uygun spor kıyafet, ayakkabı ve şapka ile gelinmesi rica olunur.

Outdoor programı, “Babalar ve Oğulları” veya “Anneler ve Kızları” konseptinde de uygulanmaktadır. Minimum, 20 Büyük 20 Çocuk grubunuzu oluşturun, çocuğunuzla unutulmaz bir deneyimi paylaşın.

İzmir’ e sadece 1 saatlik mesafede, eğlenirken öğrenecekleri bir outdoor deneyimi için, 7-16 yaş arası çocuklarımızı Denizatı’na bekliyoruz.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...